Elephone Play X este oficial, acesta se lanseaza in iunie

#1
Elephone Play X este oficial, acesta se lanseaza in iunie 2017 si face parte din categoria telefoanelor pe care cei de la Elephone le-au anuntat pentru acest an, el are specificatii tehnice bune si un design interesant. Putem observa ca in ultima perioada, acesti producatori din China se concentreaza mai mult pe telefoane cu specificatii tehnice bune spre foarte bune, categoria low pare a fi uitata.
Imagine


Elephone Play X va fi un telefon cu setup de tip dul camera si margini inguste ale ecranului, acest model va avea un procesor de tip MediaTEK Helio X20, procesor pe care deja-l intalnim pe modele precum Meizu Mx6, Xiaomi Redmi Note 4, Vernee Apollo Lite, Elephone S7 dar si pe Vernee Apollo X.

Acest MediaTEK Helio X20 sau MTK 6797 (2.1 GHz Dual-core ARM Cortex-A72, 1.85 GHz quad-core ARM Cortex-A53, 1.4 GHz quad-core ARM Cortex-A53) are 10 nuclee, a fost lansat la final de 2015 si este fabricat pe o tehnologie de 20nm ajungand pana la 2.1GHz.

Iata si restul dotarilor partiale anuntate de catre compania Elephone:

4GB memorie RAM, 32-bit dual-channel, frecventa 800 MHz de tip LPDDR3

64 GB stocare interna plus slot pentru carduri de memorie de tip Micro SD

2 camere foto principale de 13 MP capabile de catura maxima 1920×1080 pixeli

Camera secundara cu senzor de 5MP

Sistem de operare Android 7.0 Nougat

Display cu rezolutie 1920×1080 pixeli, margini inguste si diagonala de 5.5″

Senzor de amprente integrat in butonul “home” si design metalic, unibody
Cand ingeri pleaca demonul sunt eu insa sa spun ca tu esti ingerul imi e tare greu
Multi mi-au zis ca nu o sa reusesc.
Dar eu nu am renuntat si am tot incercat
Pana cand am auzit :
-L-ai vazut pe dracu” ala chiar a reusit.

Înapoi la “Android”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator