Problema + cerere tipuri texte

#1
Probabil ca exista ceea ce caut eu pe comunitate, insa n-am gasit.
Deci, daca folositi sau ati folosit Cinema 4D am sa va rog sa-mi spuneti cum pot salva o animatie (folosesc R14) daca se poate, sa-mi aratati si poze sau un tutorial pe youtube (eu n-am gasit).

As mai dori sa-mi dati un link de download a mai multe tipuri de texte.
Imagine
Imagine
**Fost Manager Resurse**
**Fost Designer 3D**

Re: Problema + cerere tipuri texte

#2
https://www.youtube.com/watch?v=Za9LGtXylsI
Ia vezi aici :D
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Re: Problema + cerere tipuri texte

#3
Ba, eu am zis cum pot salva o animatie, nu cum pot sa fac o animatie, ca videoclipuri gen asta sunt cu sutele.
De ex: Fac 1 creatie animata dar atunci cand o salvez se salveaza doar textul, nu si animatia, dar eu vreau sa se salveze animatia. Cum o salvez sa se vada si animatia?

As mai dori si un link de download a mai multor tipuri de texte daca se poate :D
Totusi, merci ca ai raspuns. :P

Up.
Imagine
Imagine
**Fost Manager Resurse**
**Fost Designer 3D**

Re: Problema + cerere tipuri texte

#6
Tot nu merge, am facut chestia asta si in trecut dar se pare ca tot imagine mi se salveaza :|
Probabil am facut eu ceva in setari, il sterg si il instalez iar si o sa vad daca are vreun efect.
Va anunt.
Imagine
Imagine
**Fost Manager Resurse**
**Fost Designer 3D**

Re: Problema + cerere tipuri texte

#8
Poti sa folosesti Thrausi pentru text, in diferite forme... il instalezi si te joci cu el si vezi cum iti place mai mult.

Ca sa faci animatii intri la Render Settings - Output si faci setarile urmatoare:
Imagine

Pui Film Aspect = 16:9 ( HDTV ) si Frame Range = All Frames ( o sa iti ia cate frame-uri ai tu, daca lucrezi pe mai multe, pune tu cate vrei in loc de 90 )

Dupa intri la Render Settings - Save si selectezi la Format = QuickTime Movie
Imagine

Dupa dai render la ce faci si o sa ti se salveze sub un format caruia ii poti da import in photoshop sub forma de layere. Dupa ii dai Save as to web si ti-l faci GIF.

La keyframe-uri e usor. uite aici tutorial simplu pe text cu keyframe-uri:
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae
Încuiat

Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Bing [Bot] și 2 vizitatori