Pc Alex

#1
Pc ul trebuie sa vina intr o saptamana


Numele meu real: Alex
Varsta: 22
*PC PC
Procesor:Intel Skylake, Core i5 6400 2.70GHz
Placa de baza:GIGABYTE GA-H110M-S2H
Placa video: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC WindForce 2X 4GB DDR5 128-bit HDMI
Memorie:HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit
HDD:Hard disk Seagate Desktop HDD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III
Carcasa:Carcasa Zalman Z3
Monitor: LG, jaf.
Tastatura: Delux
Mouse: A4tech x7
Casti: Sennheiser 518 HD
Boxe: nu am
Microfon: nu am
Poze: Am dat comanda si de placa video :) acum mai am nevoie de monitor.
Sunt foarte bucurs, m am gandit sa impart bucuria cu voi, abia astept sa pot juca GTA 5 :meme:
Ultima oară modificat Sâm Iun 18, 2016 12:24 pm de către AlexManelistu €, modificat de 7 ori în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Pc Alex

#2
E bun,doar ca eu i-as fi pus un sshd :D

Sa te bucuri de el :)
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: Pc Alex

#3
Am cheltuit prea multi bani :))
Mai am si monitor de luat. placa video, apoi poate prin toamna, sper sa pot lua si un ssd.
EDIT: ms mult , si tie bogdi, clar o sa ma bucur de el, mai ales ca l am luat din banii mei. sincer de 2 ani am asteptat sa iau pc :)) iti dai seama ce ma bucur

Nu sunt obsedat de pc uri sau altele. dar chiar aveam nevoie de unul.
Ultima oară modificat Mie Iun 08, 2016 5:07 pm de către AlexManelistu €, modificat de 3 ori în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Pc Alex

#4
E foarte bun.
Sa il folosesti sanatos :)
PS: Ii pui tu un ssd sau sshd pe parcurs. (sshd-ul, e si rapid si are mai mult spatiu, pe cealalta parte ssd-ul se bazeaza mai mult pe viteza.. daca nu ma insel)

Re: Pc Alex

#5
deocamdata mai am 500 lei pe care ii pot cheltui pe placa video si pe monitor. bineinteles, placa video este 1000 lei asa ca o sa mai astrang bani, de fapt imi mai datoreaza mami niste bani si fac 900. iar luna viitoare iau si monitorul din banii de pe cealalta luna. deci o sa fie super. ssd o sa iau poate prin august, ori daca nu, in toamna.
Ultima oară modificat Joi Iun 09, 2016 1:35 pm de către AlexManelistu €, modificat de 2 ori în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Pc Alex

#6
de fapt imi mai datoreaza mami niste bani si fac 900..
Tu te-ai gandit cati bani ii datorezi mamei tale ? :)) .


Tocmai vroiam sa te intreb daca ti-a venit PC, am vazut la semnatura ca ai scris .
Si cu 16 GB RAM poti sa joci cam multe jocuri noi :-? .
Plus ca o sa poti folosit AE, PS, C4D fara probleme de FPS :)) .
Bafta sai ai rabdare, bani :)) ca sa-ti cumperi toate componente de care ai nevoie .

Re: Pc Alex

#7
Un pc foarte bun!Sa-l stapanesti sănătos
Mihay. Administrator Europacs Community.

Re: Pc Alex

#8
Un pc foarte bun!Sa-l stapanesti sănătos
La fel cu a zis mihay ei pc foarte bun sa il stapanesti sanatos

Re: Pc Alex

#9
o venit. poza sus.
mai trebuie sa fac rost de monitor si gata. as incerca totusi sa folosesc la monitor vechi fara placa video dar nu are nici un farmec.

puteti inchide.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D
Încuiat

Înapoi la “Calculatorul Meu”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori