Daca ai fi presedinte.

#1
Cum zice si titlul,ce atu face daca erati presedintele tarii noastre,si ma refer ce schimbari,imbunatatiri si alte viziuni ale domniilor voastre. Incercati sa nu postati raspunsuri de patetice de genu "amanetez tara" sau "fur pana la urmatorul mandat". Hai sa vedem cata imaginatie iese din capsoarele alea frumoase ale voastre :)
Imagine

Re: Daca ai fi presedinte.

#2
Pai.Am destule idei dar nu le voi scrie pe toate.Ele sunt:
-Incerc sa echilibrez salariile fiecarui lucrator(ex: parlamentarul sta mai mult degeaba 1.000 lei ,un lucrator la birou care sporeste productivitatea tarii si a firmei 2.000 lei)
-Incerc sa pun autoturismele de transport in comun sa fie cat mai curate ,rapide,eficiente si mai multe la numar.
-Incerc sa inlocuiesc firma CFR(Caile Ferate Romane) deoarece ei vor salarii tot mai mari, fac greve care intarzie trenuri sau pur si simplu le intarzie ei prin lenea lor.
-Incerc sa scot fiecare parlamentar care fura (Adica cam toti).
-Incerc sa platesc doctori din alte tari mai educati ca sa vina in Romania.
-Incerc sa asfaltez fiecare particica de drum care strica aspectul acestei tari frumoase.
Etc...(A da si sa scot PSD-ul)Alte Intrebari?
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » El este fondatorul !
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » Redfucker e seful nostru !
Imagine
Imagine
Imagine

Re: Daca ai fi presedinte.

#3
Pai in primul rând :
-Avem prea multe guverne.Asi pune la vot ce guvern sa rămână si ce nu.
Toti pros..ti si hoți din parlament i-as da afara.
-Marirea pensiilor si a salariilor .
-Orice proiect care va fi inceput va fi ai terminat.
-Asi pune oameni la munca,chiar daca ei nu vor.Vrei bani treci la munca.
-Asi moderniza școlile ,spitalele etc.
-La fiecare primărie trebuie data o anumită suma de bani si cine fura din ei sa facă pușcărie sau la munca.
-Asi aduce toti romani înapoi in țara .
-Asi face alianțe cu alte tari.Nu sa fim folosiți de alți cum ar fi America.


Ar trebuie sa facem ce a făcut si Marea Britanie sa ieșim din Uniunea Europeana fiindcă noi suntem folosiți dar nu ne dam seama sau nu vrem .
Cand ingeri pleaca demonul sunt eu insa sa spun ca tu esti ingerul imi e tare greu
Multi mi-au zis ca nu o sa reusesc.
Dar eu nu am renuntat si am tot incercat
Pana cand am auzit :
-L-ai vazut pe dracu” ala chiar a reusit.

Re: Daca ai fi presedinte.

#4
Ca presedinte nu prea ai posibilitatea sa faci ce vrei tu daca partidul de la guvernare nu e de acord. Asa ca sa presupunem ca ar fi:
As inaugura lectii scolare noi ca in occident unde simti libertate ai nu esti obligat sa inveti enspe mii de materii in liceu.
Invatamantul e praf as incerca sa fac macar o parte din el sa mearga. Nu poti tot
As incerca sa schimb transportul. Prea mukte masini prea putina miscare si prea multi tigani cu bmw

Nota: schimbarea nu vine dintr o data trebuie schimbat totul pe ansamblu daca vrei sa mearga ceva. Degeaba investesti in invatamant daca salariile st mici si nu ai locuri de munca.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Daca ai fi presedinte.

#5
In primul rand as schimba modul de invatamant, asta ma deranjeaza tare.
Asfalt pe toate drumurile.
Daca furi, sa ti se taie o mana+ batut, incat nimeni n-ar mai vrea sa fure.
Marirea pensiilor si a salariilor (mai ales a profesorilor).
N-as permite sa fie vreun boschetar in tara, sa fie luat la munca.
Cine cerseste si poate muncii sa fie batut.
Ca sa nu mai exista analfabeti, fiecare copil sa fie obligat sa mearga la scoala si sa faca macar 6 clase.
Ce tine de politica as lasa pe mana prim ministrului.

-----------------------------------
Sa se interzica manelele, prea multi cocalari :troll:
Imagine
Imagine
**Fost Manager Resurse**
**Fost Designer 3D**

Re: Daca ai fi presedinte.

#6
Cam tot a fost scris mai sus, bine-nteles s-a cam tot repetat.
Deci mai vin si eu cu doua chestii
- As introduce din nou pedeapsa cu moartea.
- As legaliza iarba (macar)
Privesc prostia omeneasca din umbra ca Ryuk!
Fara remuscari amputez ca un diclonius.
Imagine

Re: Daca ai fi presedinte.

#7
Pedeapsa cu moartea si ziceai ca eu sunt dictator..
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Daca ai fi presedinte.

#8
Cam tot a fost scris mai sus, bine-nteles s-a cam tot repetat.
Deci mai vin si eu cu doua chestii
- As introduce din nou pedeapsa cu moartea.
- As legaliza iarba (macar)
Total de acord cu tine, sa nu uitam si de prostituție sa fie si aia legala ;)) , iarba si femei :)
Imagine

Re: Daca ai fi presedinte.

#9
Pedeapsa cu moartea si ziceai ca eu sunt dictator..
N-am spus niciodata ca nu as fi dictator,dar sincer sa fiu eu nu vad pedeapsa cu moartea ca o forma de dictatura.

Daca gandim din punct de vedere economic asta ar ajuta societatea este mult mai eficient sa ucizi un infractor periculos decat sa-l inchizi intr-o inchisoare.
In inchisoare acel infractor consuma o gramada de bani,bani care se duc pe hrana care o mananca cat si oamenilor care sunt platiti sa-l pazeasca,astfel acel om chit ca a facut rau societatii el inca o duce bine mersi intr-o inchisoare unde tot societatea ii plateste mancarea. Bani pe care societatea nu ii va recupera niciodata. In cazul celor inchisi pe viata acestia nu mai sunt utili societatii ei fiind pana cand vor muri in grija societatii.

+ ca teoretic pedeapsa cu moartea ar trebui sa descurajeze potentialii infractori,o pedeapsa cu moartea este mult mai infricosatoare de cat inchisoarea (fie si o sentinta de viata)
Privesc prostia omeneasca din umbra ca Ryuk!
Fara remuscari amputez ca un diclonius.
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Discutii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator