[Tutorial ECS] Modificare default group

#1
În acest tutorial marca europacs.ro am să vă arăt cum să vă schimbaţi grupul (în caz că aveţi cel puţin două în care sunteti membri).
1.Ne ducem pe prima pagină la logo şi dăm click pe Panoul utilizatorului:
Imagine
2.După ce am intrat în Panoul utilizatorului (UCP) dăm click pe Grupuri utilizatori(pe partea stângă):
Imagine
3.După ce aţi dat click pe Grupuri utilizatori vă va apărea două chenare, Membri şi Non-membri. Noi ne ducem la Membri:
Imagine
4.În acest chenar (Membri) ne vor apărea grupurile la care suntem membri, iar în stânga fiecărui grup ne apare câte un cerc alb. Noi va trebui să dăm click pe cercul din stânga grupului la care vrem să-i avem culoarea, în cazul meu voi da click (voi bifa) cercul din stânga grupului Administratori :
Imagine
5. După ce am bifat cercul din stânga grupului la care vrem să-i avem culoarea ne ducem în josul paginii şi dăm pe Modificare grup prestabilit:
Imagine
6. După ce am dat pe Modificare grup prestabilit ne va apărea o nouă pagină cu întrebarea:
"Sunteţi sigur că vreţi să vă schimbaţi grupul predefinit pentru grupul “Administratori”?", iar noi vom da click pe "Da":
Imagine
După aceea vă va apărea o nouă pagină cu textul: "Grupul predefinit a fost actualizat cu succes." , asta înseamnă că aţi reuşit să vă schimbaţi grupul la care sunteţi membri.
Succes !

Re: [Tutorial ECS] Modificare default group

#4
Frumos. Multi intrebau pe chat cum fac acest lucru,acum au si un tutorial.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Tutorial ECS] Modificare default group

#8
Bravo pt realizarea acestui tutorial,eu cred ca o sa ajute pe muti membri staff ai comunitati :)
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Înapoi la “Tutoriale Forum Originale”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori