[Tutorial]Upload + postare dovada(printscreen)

#1
Am vazut ca multi intrebati cum sa faceti printscreen si cum uploadati dovada/dovezile pe forum:
Pasul 1: Mai intai faceti un print screen la ceea ce doriti,in mod normal ar trebui sa va mearga la orice sa faceti print screen apasand pe tasta Prt Sc.(Print Screen),dar in unele cazuri la counter-strike in consola nu va merge. In cazul acesta scrieti snapshot in consola,daca vreti sa pozati consola sau creati un bind(bind p +snapshot) si faceti print apasand pe tasta p(asta numai in cs).
Dupa ce ati facut print screen apasand pe tasta Prt Sc. va duceti in paint si apasati Ctrl+V sau click dreapta si paste.
Daca ati facut in counter strike o gasiti in folderul cstrike cu numele hartii care era in acel moment.
Pasul 2: Luati fotografia si o uploadati pe imgur.com:
In partea dreapta o sa va apara scris mare Upload images si 2 butoane: Computer si Web:
Imagine
Dati pe computer si mergeti in folderul unde aveti counter-strike-ul instalat si in folderul cstrike alegeti print-ul care l-ati facut sau de unde ati salvat imaginea facuta.
Dupa ce ati selectat imaginea si ati dat Open ar trebui sa va apara ceva de genul:
Imagine
Acum dati pur si simplu pe start upload si asteptati sa se uploadeze.
Dupa ce s-a uploadat copiati link-ul dand pe fotografie click dreapta si Copy Image Location:
Imagine
Acum cu link-ul copiat mergeti la topicul unde vreti sa puneti dovada si pune-ti acel link intre coduri pentru imagine [img ] Link [/img ]

Sper ca v-am fost de folos
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Tutorial]Upload + postare dovada(printscreen)

#5
Foarte folositor tutorialul,BV :)
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Înapoi la “Tutoriale Forum Originale”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator