[Film] The BFG (2016)

#1
Nume Film: The BFG (Marele Uriaș Prietenos)
Descriere: O fetiţă pe nume Sophie îl întâlneşte pe BFG, un monstruleţ uriaş care în ciuda aparenţei sale intimidante se dovedeşte a fi foarte binevoitor. Însă tocmai din acest motiv, restul monstruleţilor uriaşi îl detestă şi îl marginalizează, pentru că spre deosebire de ei, BFG refuză să mănânce copii. Sophie se poate considera foarte norocoasă că s-a întâlnit cu BFG şi nu cu Bloodbottler, care ar fi târât-o afară din patul ei la miezul nopţii şi ar fi transformat-o într-un adevărat festin. Ştiind care sunt apucăturile monstruleţilor uriaşi şi aflând de planul lor de a da buzna în Anglia pentru a se ghiftui cu nişte copilaşi lipsiţi de apărare, fetiţa decide că trebuie să facă absolut orice pentru a-i împiedica o dată pentru totdeauna. Iar acum că se bucură şi de sprijinul lui BFG, nimic nu pare să-i mai stea în cale!
An aparitie: 2016
Genul: Aventura, Familie, Fantezie
Actori (Minim 2): Mark Rylance (BFG), Ruby Barnhill (Sophie)
Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=VG5MtenlP-A
Nota IMDb: 6,6/10
Nota personala: 7/10
Propria parere: A fost un film destul de interesant , dar se putea si mai bine, am aflat ca vocea personajului principal (Sophie) este a lui Nicol Cherry..., filmul l-am vazut la cinema, in unele momente din film chiar am ras cu lacrimi, deci filmul se poate încadra si in genul comedie.

Înapoi la “Filme”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator