Alternative softwares pentru ascultat muzica

#1
lucrurile au inceput sa evolueze de la un timp si acum daca va uitati putin pe internet, aproape nimeni nu mai foloseste playere gen winamp. mai sunt si personae de le folosesc, dar , datorita expansiunii mari a telefoanelor mobile, au aparut alternative mai bune, parerea mea, de aplicatii. Noile aplicatii au fost lansate initial pentr telefoane, deoarece multi in tari straine (am vazut eu) folosesc la maximum muzica de pe telefoane când circula cu metro ul, când se plimba, acolo foarte multi au casti. asa ca, au aparut si aplicatii pentru muzica, iar cateva de ex sunt : shazam, deezer, music play.
Aceste aplicatii, au aparut din fericire si pe Windows Microsoft, atat pe telefoane cat si pe pc, astfel, daca vrei sa asculti muzica nu mai intri pe un site si descarci x melodie, ci pur si simplu intri pe aplicatie si asculti ce vrei. pe pc, aplicatiile gen deezer, s au dezvoltat cam greu, in sensul ca iti e mai la indemana youtube.
Mai mult decat atat, pentru un 6 e pe luna, unele aplicatii dispun si de acces la orice piesa din lume, si posibilitatea sa le descarci, la o calitate 320 kbs.
Am folosit deezer o luna ca trial, si pot spune ca nu se merita acei bani, mai ales pentru mine care ascult piese in functie de starea de spirit, asa ca degeaba descarc 15 piese daca nu am chef sa ascult acele piese, si e mai bine varianta free.

Voi ce parere aveti? pe telefoane, ce aplicatii de muzica folositi? iar pe pc, mai are careva dintre voi muzica descarcata?

(scris de skiperino kriperino)
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Alternative softwares pentru ascultat muzica

#2
Pe telefon am cautat acum ceva timp o aplicatie de ascultat muzica offline, dar n-am gasit nimic bun si am ramas la youtube(pentru ca-mi permit, am net nelimitat).
Cand nu aveam telefon bun(imi permit sa-mi iau telefon smecher din donatiile de pe forum), copiam muzica de pe youtube si o puneam pe card in telefon si ascultam asa.

Pe PC, evident ca pe youtube ascult.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: Alternative softwares pentru ascultat muzica

#3
Incearca deezer ai 30 de zile si descarci muzica. Plus ca secaude mult mai tare. O sa vezi.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Software”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator