[Film] Warcraft: The Beginning (2016)

#1
Nume Film: Warcraft: The Beginning
Descriere: Orcii invadează planeta Azeroth folosind un portal magic , câțiva eroi umani si orci încearcă sa oprească adevăratul rau din spatele acestui război.
An aparitie: 2016
Genul: Acțiune, Aventura, Fantezie.
Actori (Minim 2): Paula Patton (Garona), Ben Foster (Medivh).
Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=2Rxoz13Bthc
Nota IMDb: 7,1/10
Nota personala: 8/10
Propria parere: E un film interesant cu multa acțiune si fantezie, multe batalii, între orci si oameni, vrăjitori si alte chestii, va las pe voi să-l vedeți.

Re: [Film] Warcraft: The Beginning (2016)

#2
L am vazut si eu acum, ii dau un 7.5/10. cateva personaje deja le cunoasteam, nu eram chiar strain de acest film.
Scenariul putea fi scris mai bine, a urmat cliseul altor filme, chiar devenise boring pana la sfarsit. La sfarsit au facut continuare pentru alte parti.
Dar pentru ca e primul lor film, sper ca vor face continuari mai bune, au material. Il recomand decat daca nu aveti ce vedea, nivelul acestui film fiind unul mediocru.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: [Film] Warcraft: The Beginning (2016)

#3
Filmul a fost bun, nu este un film ce l-as vedea si pentru a 2 a oara dar te prinde atunci cand te uiti pentru prima data. Unele scene au fost cliseice si cam fortat in unele faze. Ce ma deranjat cel mai tare au fost pistoalele din acea lume..acum sa fim seriosi inteleg ca or fi ei Dwarfi dar lasa pistoalele de genul ala pe vremea piratiilor nu le baga acolo era mai bine daca ar fi ramas la o lupta putin mai clasica, fara a exista pistoalele, doar intr-un fel erau pe vremea cavalerilor.

Per total e un film la care te poti uita de plictiseala 6.5/10
Privesc prostia omeneasca din umbra ca Ryuk!
Fara remuscari amputez ca un diclonius.
Imagine

Înapoi la “Filme”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori