iPhone 7 – butonul Home nu se poate inlocui decat la Apple

#1
iPhone 7 a fost lansat anul trecut de catre compania Apple pentru clientii din lumea intreaga, iar el a inlocuit clasicul buton Home cu unul care beneficiaza de 3D Touch. Mai exact, vorbim despre un buton care are la baza un motor vibrator si un senzor de presiune, el controland diverse functii ale sistemului de operare in functie de presiunea pe care o aplicam pe acest buton.

Inlocuirea butonului Home clasic al iPhone cu acest buton 3D Touch in iPhone 7 are drept efect si imposibilitatea de a mai inlocui butoanele Home oriunde altundeva decat la compania Apple. Mai jos aveti un clip video facut de catre un service tert specializat pe repararea terminalelor iPhone, el demonstrand ca butonul Home al iPhone 7 poate fi inlocuit numai la compania Apple.

Pana in momentul lansarii iPhone 7, inlocuirea butoanelor Home era posibila, doar ca Touch ID inceta sa mai functioneze, insa acum butonul Home inceteaza sa functioneze cu totul. Compania Apple a implementat un sistem de blocare al butonului in momentul in care se incearca inlocuirea ecranului cu acesta atasat, astfel ca utilizatorul ramane doar cu sistemul Assistive Touch, care inlocuieste efectiv butonul Home.

iPhone 7 – butonul Home nu se poate inlocui decat la Apple
Apple a recunoscut ca are un monopol asupra reparatiilor butoanelor Home ale iPhone 7 si iPhone 7 Plus, acestea trebuind calibrate in magazinele sale daca sunt schimbate. Apple spune ca totul are legatura cu securitatea terminalelor, deoarece Touch ID securizeaza datele, iar daca ar permite inlocuirea butoanelor farar restrictii, ar permite oricui sa fure un terminal, sa inlocuiasca Touch ID si sa preia datele din el.
Cand ingeri pleaca demonul sunt eu insa sa spun ca tu esti ingerul imi e tare greu
Multi mi-au zis ca nu o sa reusesc.
Dar eu nu am renuntat si am tot incercat
Pana cand am auzit :
-L-ai vazut pe dracu” ala chiar a reusit.

Înapoi la “IOS”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori