Lista telefoanelor ce primesc Android 6.0

#1
Iata lista completa la inceput de 2016 a telefoanelor ce vor primi update.

Samsung are cateva modele pe lista, atat din 2015 cat si din 2014. Device-urile din 2015 pregatite pentru update sunt S6 Edge si Edge Plus, Note 5, S6 si Tab S2. Cele din 2014 sunt Note 4, S5, A7, A8 si Alpha. Deci cam tot ce este de top.

Nici Sony nu o duce prea rau. Acestia ofera update chiar si pentru un terminal din 2013, si anume Xperia Z Ultra GPE. Pe lista se afla si Z3, Z3v, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2 si Z2 Tablet, toate din 2014. Insa avem si modele mai recente, din 2015, precum M4 Aqua, M5, C4, C5 Ultra, Z3+ si Z4, Z5 Compact, Premium si Z5 normal.

Anul acesta LG ne-a dezamagit putin. Au scos modelul G2 de pe lista, iar cel mai batran model este G3. In rest au V10, G4, G Flex 2 si G4 Stylo. Poate LG va anunta si alte modele in viitor.

In schimb, HTC s-a miscat bine. M8 a primit deja update-ul, chiar si in Romania. Pe lista se mai regasesc si modelele E8, M8 Eye, Desire 820 si 816, toate din 2014. Cele din 2015 sunt M9 Plus, E9 Plus, M9, E9, ME, Butterfly 3 si Desire 826.

Motorola a ramas fidela ca in fiecare an update-urilor. Pe lista se afla atat modele din 2015 cat si 2014. Sunt pregatite modelele Moto X Pure Edition, X Style, X Play si Moto G 2015. De asemenea, Moto X Pure Edition 2nd Gen, Droid Turbo, Moto MAXX si Moto Turbo sunt si ele pe lista.

Surprinzator, Xiaomi au multe modele pregatite. Putem enumera Mi Note 2, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Mi 4i, Mi 4, Mi Note si Mi Note Pro.

Huawei ne demonstreaza ca pot oferi si ei update-uri, mult mai bine ca in ultimii ani. Astfel, acestia au pregatit urmatoarele modele: P8, P8 Max, Honor 6 Plus, 7i, 7, Mate S, MediaPad X2, Ascend G8, Mate 7, Honor 6, Honor 4X si 4C si Ascend G7.

Lenovo are doar 5 modele, insa mai bine decat nimic. K3 Note, A7000/Plus, Vibe S1 si P1 sunt singurele pana in prezent. Asteptam si alte modele.

ASUS ofera update la aproape toata seria Zenfone. Laser, Deluxe, Selfie, Go, Padfone S si toata seria Zenfone 2.

Nu lipsesc nici telefoanele din programul Android One, modele vandute in special in India. Acestea sunt: Micromax Canvas A1, Karbonn Sparkle V, Spice Dream Uno, Symphony Roar A50, Cherry Mobile One, MyPhone Uno, Mito Impact A10 si Nexian Journey One.

Lista se termina cu BlackBerry Priv, ZUK Z1, OnePlus One, OnePlus Two si Nvidia Shield Tablet K1.

Înapoi la “Android”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori