[Propunere] Rasplata servere

#1
Propunere: Rasplata servere.. numele nu e prea inspirat..
Print-uri(daca este cazul): --
De unde v-ati inspirat: De la mine din capsor.
Crezi ca va ajuta comunitatea? Daca da, la ce?: Foarte mult. Vom pastra servere si chiar le vom si ademenii.
Descrierea propunerii: Propun sa rasplatim serverele care ajung sa faca un average de 7 si sa-l mentina 3 zile. Nu prea stiu cum sa ma exprim..
Ce trebuie sa faca serverul?: Average 7 si sa-l mentina 3 zile
Noi ii vom oferi prin intermediul acestui proiect boost in valoare de 5 euro, adica 5 ore. Daca e vorba de finantari, aici nu se pune problema. Eu cel putin pot sa particip in donarea de bani pentru acest proiect si mai este o propunere de unde pot veni venituri. Repet, particip, nu inseamna ca eu finantez totul. Asta am spus-o special pentru hateri :) . Daca nu ati inteles ideea mea, scuze.. dar cel mai bine explic vocal, la telefon sau face-to-face nu in scris..

ESTE O PROPUNERE, TRATATI-O CA ATARE.
Imagine

Re: [Propunere] Rasplata servere

#2
Nu cred ca merge... Nu poti oferi boost oricarui server ...
De ex: un server ajunge la av 7 dupa 3 zile 6 dupa 2 zile iar 7 alt boost?
Ideea in mare e buna dar trebuie gandita bine ...
:PRO: ...
Imagine

Re: [Propunere] Rasplata servere

#3
Bun dontezi si tu odata,iar dupa? nu cred ca o sa fii de acord sa donezi de fiecare
data,si cam ce venituri ar veni?

Revin cu edit si am sa imi dau cu parerea dupa ce aflu raspunsul la intrebare
Edit: :PRO: e o idee sa vedem ce iese.
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Re: [Propunere] Rasplata servere

#4
:CONTRA:

Nimanui nu cred ca i ar conveni sa scoata bani din buzunar sa bosteze un srv care poate joaca o data sau 2 ori si avarage poti face si cu botzi nu poti sta non stop sa le verifici. Tu gandeste cu capul nu cu partea dorsala, daca tu platesti acele boosturi de fiecare data sunt pro :-)
Imagine

Re: [Propunere] Rasplata servere

#5
Bun, sa zicem ca dam aceste "oferte". Mie imi convine sa veniti cu sponsorizari de genul, dar cand se vor strange mai multe servere ce facem ? O sa "luam ochii" cu aceste oferte si multi vor veni, intradevar, dar ce faci cand sunt 10 servere de exemplu? Dai tu 50 euro ca sa-si populeze ei serverele si tu sa nu scoti nimic? Acum ca am si eu server, imi convine sa vii tu sa-mi bagi boost si sa-mi populez eu serverul pe banii tai...

Pareri ?
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Propunere] Rasplata servere

#6
Bun, sa zicem ca dam aceste "oferte". Mie imi convine sa veniti cu sponsorizari de genul, dar cand se vor strange mai multe servere ce facem ? O sa "luam ochii" cu aceste oferte si multi vor veni, intradevar, dar ce faci cand sunt 10 servere de exemplu? Dai tu 50 euro ca sa-si populeze ei serverele si tu sa nu scoti nimic? Acum ca am si eu server, imi convine sa vii tu sa-mi bagi boost si sa-mi populez eu serverul pe banii tai...

Pareri ?
Dureaza sa-si faca average 7. Va fi timp sa strangem. Iar daca e pana acolo, putem mari average-ul la idk.. 8, 9 sau 10.

EDIT:
Daca tu esti dispus sa le populezi altora serverele, ce sa zic omule, bravo tie, eu te sustin in a ajuta pe altul dar parerea mea este ca mai bine ti-ai popula serverul tau intai, nu altele.

:CONTRA:
Este din partea fucking forumului. Forumul le va face cadou, sau rasplata sau cum vrei tu sa-i zici, boost in valoare de 5 euro. Suntem o comunitate, cand vine vorba de astfel de lucruri nu exista "EU" ci "NOI". Noi vom face cadou/rasplata/oferta/promotie etc, lucrul asta. Pentru ca daca avem servere bune, avem si membrii. Si da, normal ca sunt dispus sa le populez altora serverele atata timp cat este spre binele NOSTRU. Am si facut-o pana acum. NOI vom pune banii care dorim si stiu ca sunt doritori sa strangem suma necesara de 5 euro. Stiu ca sunt cel putin 4 persoane fara mine care s-ar implica in asa ceva. Si un amarat de 1 euro/saptamana sau o data la 2 saptamani nu-i o avere. NU trebuie sa dam putini si mult. Ci multi si putin. Pana la urma suntem o COMUNITATE.
Ultima oară modificat Lun Dec 05, 2016 12:46 am de către Sardonyx, modificat de 2 ori în total.
Imagine

Re: [Propunere] Rasplata servere

#7
Daca tu esti dispus sa le populezi altora serverele, ce sa zic omule, bravo tie, eu te sustin in a ajuta pe altul dar parerea mea este ca mai bine ti-ai popula serverul tau intai, nu altele.

:CONTRA:
Imagine
Ăştia care-ascultă rap acasă n-ascultă "Guess who"

Re: [Propunere] Rasplata servere

#8
Sa vad persoanele care sunt dispuse sa dea acel euro pe saptamana. Sa raspunda aici.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae
Încuiat

Înapoi la “Propuneri forum”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori