[Propunere] - Moderatori.

#1
Propunere: Daca vrei sa faci cerere de moderator pe forum, trebuie sa ai 100 de post-uri sau 50, ca 500 este deja prea mult.
Print-uri(daca este cazul): Neh.
De unde v-ati inspirat: Nu prea are rost aceasta intrebare.Daca asa, m-am inspirat din mintea mea :P.
Crezi ca va ajuta comunitatea? Daca da, la ce?: Da va ajuta, cu mai multi moderatori si mai multa moderare.
Descrierea propunerii: Puteti modifica topic-ul, in loc de 500 sa puneti 100 sau 50. :-@

Re: [Propunere] - Moderatori.

#3
:CONTRA: Casa iei moderator trebuie sa muncesti , nu faci 100 si gata
Pai muncesti, pai sa faci si activitate, nu zic sa faci 100 de post-uri din post-hunt, nu la asta ma refeream, ma refeream sa faci 100 de post-uri si sa faci activitate pe forum, am crezut ca stiti ca ma refer la 100 de post-uri prin activtate.Eu asta voiam sa zic, nu ziceam 100 de post-uri facute prin post-hunt.

Re: [Propunere] - Moderatori.

#4
Mhm.. o sa las comentariu aici si dupa vreau pareri.
In primul rand, ca sa oferi grad, trebuie sa ai la ce categorie sa-l oferi pentru ca nu poti sa oferi grad doar ca sa fie dat, iar persoana respectiva sa nu faca nimic. In cazul nostru, nu prea avem categorii, iar cele care sunt, sunt deja ocupate. Acum chiar si daca am avea, nu ar fi activitate pentru ca pur si simplu nu e activitate imensa la noi pe forum. Toti intra din placere ca sa vorbeasca pe chat sau pur si simplu ca asa s-au obisnuit. Nu prea vad ce activitate e la noi. Ar trebui investiti multi bani pentru a repopula comunitatea, iar pe partea aceasta, momentan nu pot. Iar dupa cum bine se stie, romanul este doar pentru el, nu pentru cei din jur(tragi tu ce concluzie vrei din asta).

In al doilea rand, eu sunt total de acord sa micsorez cerintele si le micsorez cu cea mai mare placere, daca veniti cu niste idei de categorii care sa fie cat de cat atractive. Singurul grad pe care il pot lua toti cu usurinta este Manager Resurse. Nu mai tin cont de cerinte la acesta(momentan), ci doar sa posteze resurse cum zic eu.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Propunere] - Moderatori.

#5
Mhm.. o sa las comentariu aici si dupa vreau pareri.
In primul rand, ca sa oferi grad, trebuie sa ai la ce categorie sa-l oferi pentru ca nu poti sa oferi grad doar ca sa fie dat, iar persoana respectiva sa nu faca nimic. In cazul nostru, nu prea avem categorii, iar cele care sunt, sunt deja ocupate. Acum chiar si daca am avea, nu ar fi activitate pentru ca pur si simplu nu e activitate imensa la noi pe forum. Toti intra din placere ca sa vorbeasca pe chat sau pur si simplu ca asa s-au obisnuit. Nu prea vad ce activitate e la noi. Ar trebui investiti multi bani pentru a repopula comunitatea, iar pe partea aceasta, momentan nu pot. Iar dupa cum bine se stie, romanul este doar pentru el, nu pentru cei din jur(tragi tu ce concluzie vrei din asta).

In al doilea rand, eu sunt total de acord sa micsorez cerintele si le micsorez cu cea mai mare placere, daca veniti cu niste idei de categorii care sa fie cat de cat atractive. Singurul grad pe care il pot lua toti cu usurinta este Manager Resurse. Nu mai tin cont de cerinte la acesta(momentan), ci doar sa posteze resurse cum zic eu.
Pai atunci ai putea face niste categorii cu numele:
Tutoriale Cs:Go.
Tutoriale Minecraft.
Tutoriale phpBB.
Si asa poti posta diferite tutoriale si poti face activitate.

Re: [Propunere] - Moderatori.

#6
Sincer mi se pare aiurea, faci niste categorii deja moarte. din ce ai propus dumitale. categoriile care le ai propus nu aduc nici un beneficiu comunitatii.
Contra, sa ramana la fel, dupa se ia prea usor grad.
Sunt skiperino kriperino,dar am uitat parola.

Re: [Propunere] - Moderatori.

#7
Sincer mi se pare aiurea, faci niste categorii deja moarte. din ce ai propus dumitale. categoriile care le ai propus nu aduc nici un beneficiu comunitatii.
Contra, sa ramana la fel, dupa se ia prea usor grad.
Sunt skiperino kriperino,dar am uitat parola.
Nu ai voie sa votez sau sa comentezii, presupun.Deci, te rog, nu te baga in discutie unde nu iti fierbe oala.Si te rog, data viitoare, nu imi mai spune "dumitale".Multumesc.Si in primul rand, ar ajuta comunitatea.De ce ? Ca pote vine un incepator si cauta tutoriale pentru cs:go ( de exemplu ).Si gaseste comunitatea aceasta, si mai gaseste subforumu-ul tutoriale.Si ce sa vezi, a gasit ce voia.

Re: [Propunere] - Moderatori.

#8
Sincer mi se pare aiurea, faci niste categorii deja moarte. din ce ai propus dumitale. categoriile care le ai propus nu aduc nici un beneficiu comunitatii.
Contra, sa ramana la fel, dupa se ia prea usor grad.
Sunt skiperino kriperino,dar am uitat parola.
Nu ai voie sa votez sau sa comentezii, presupun.Deci, te rog, nu te baga in discutie unde nu iti fierbe oala.Si te rog, data viitoare, nu imi mai spune "dumitale".Multumesc.Si in primul rand, ar ajuta comunitatea.De ce ? Ca pote vine un incepator si cauta tutoriale pentru cs:go ( de exemplu ).Si gaseste comunitatea aceasta, si mai gaseste subforumu-ul tutoriale.Si ce sa vezi, a gasit ce voia.

Si cine sa posteze in acele categorii?
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Propunere] - Moderatori.

#10
:CONTRA: nu ar ajuta mai deloc ...Iar tutoriale sunt cu sutele pe youtube de ce s-ar uita pe un forum?!
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » El este fondatorul !
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » Redfucker e seful nostru !
Imagine
Imagine
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Propuneri forum”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Ahrefs [Bot] și 2 vizitatori