Re: Creaţii pentru comunitatea EuropaCs

#432
Salut , incearca sa respecti pe viitor niste norme când faci o creatie:
Sa se vada renderul respectiv ceea ce ai creat cat mai clar, daca nu se vede este din cauza ca:
1. renderul nu este vectorial, si nu il poti largi fara sa si piarda calitatea, asa ca va trebui sa nu il largesti, ci doar sa l micsorezi
2. Il labartezi
Incearca ca renderul, oricat de ciudat suna pentru tine, ca esti la inceput, sa nu fie editat. Pentru ca e aiurea.
Daca vrei sa faci creatii noi si originale, incearca sa nu te apuci pana nu esti inspirat, adica, oricine poate sa faca ceea ce ai facut tu. Inspiratia este primul lucru si cel mai importyant pe care trebuie sa l aiba orice designer, artist, in orice domeniu, daca nu ai, nu faci, pentru ca iti va iesi ceva foarte comun, iar daca nu compensezi prin faptul ca stii, iasa ceva si prost pe langa comun.
Incearca sa te uiti la tutoriale inainte sa faci ceva, iti va deschide mintea si iti va largi noi amanunte pentru creatie. numai asa poti improviza.
Incearca sa ai un plan totusi, inainte sa te apuci de o creatie, ma refer la cele noi.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Creaţii pentru comunitatea EuropaCs

#435
Vad ca incerci pe partea de 3D,iti zic ca nu este usor,dar dupa ce ai prins "baza" programului cinema 3D
e floare la ureche restu..continua si multumim pentru cadou :)
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Re: Creaţii pentru comunitatea EuropaCs

#437
Vad ca incerci pe partea de 3D,iti zic ca nu este usor,dar dupa ce ai prins "baza" programului cinema 3D
e floare la ureche restu..continua si multumim pentru cadou :)
OFF: Cinema 4D ahahahahahaha

ON: Arata destul de bine, dar arata mai bine fara background mnah..
Incearca sa pui si niste texturi pe text.
Moderator Global. Europacs

Contact:
1.Y!M: hd.funnyboy@yahoo.com
2.Skype : ronelo82
3.PM pe forum : NoXy
Imagine
Imagine
<3 w/ Maffw
Imagine

Înapoi la “Cadouri”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Ahrefs [Bot] și 3 vizitatori