Gwent discutii

#1
gwent e un joc de carti free to play realizat de cd project red. pentru cei ce nu stiu e un joc complet nou de carti, ce necesita gandire si streategie, ceea ce nu prea gasesti la hearthstone. (decat putin in arena)
Recent producatorii au updatat jocul cu daily rewards si daca joci cat mai mult primesti pachete gratis, sunt 5 clase in joc nilfgaard, scoiatael, monsters, northen realms si skellige, fiecare clasa contine cartile ei si abilitatea ei de baza. de asemenea sunt si carti neutre ce se pot juca la orice clasa si pe langa abilitatea de baza fiecare clasa contine un lider, ce are de asemenea o alta abilitate speciala.
Jocul a fost facut la cererea fanilor in urma impactului mare ce l a avut datorita seriei witcher, si l am jucat vreo 4 ore din beta si este foarte addictive. O data am jucat 2 ore fara sa mi dau seama cum trece timpul si dupa un meci, mai vrei sa mai faci altul ca sa iti bati oponentul cu alta strategie.
Imagine
Spre deosebire de hearthstone jocul nu are net decking, si fiecare e liber sa si faca ce strategie doreste, mai sunt deckuri pe net, desigur, dar multi nu abuzeaza ca la hearthstone deoarece orice deck aici are sansa de castig daca in special, ai sinergie intre carti.
Contine de asemnea si o raritate anume la carti ca la hearthstone, rare common, epic si legendara, unde fiecare este din ce in ce mai buna. O carte legendara are un efect aproape decisiv intr un meci, depinde si de fiecare legendara in parte.

Pagina jocului https://www.playgwent.com/en/
Asadar, daca vreti sa incercati un joc de carti, din nostalgie pentru yugioh va recomand gwent.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Gwent discutii

#2
se anunta un update masiv pe 17, gwent intra in open beta si toti il veti putea juca. pana acum a fost closed beta.
Pentru urmatoare conversatii va rog sa stati la rand ca sunteti prea multi.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Gwent discutii

#3
Degeaba vrei conversatii daca lumea nu a jucat witcher e clar ca nici nu stiu despre joc si abea acum au auzit de el. M-am jucat ceva timp jocul in witcher mi-a luat ceva pana sa ma prind cum sta treaba (nici acu nu pot zice ca l-am inteles complet) pentru ca nu stiu engleza, imi luam mereu bataie de la NPC :( dar de multe ori era si sa castig :>
Privesc prostia omeneasca din umbra ca Ryuk!
Fara remuscari amputez ca un diclonius.
Imagine

Re: Gwent discutii

#4
Stiu, tocmai de aia eram ironic. Dar mai stii? poate cineva o vedea asta si o fii interesat. tocmai de asta fac topicuri si nu ma las ca poate din cati intra macar unul sa incerce. pana acum putini au incercat jocurile pe care le am propus la discutii, de fapt, aproape nici unul. dar sunt un om optimist :)
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Gwent discutii

#5
Pai,ei poate nu le-au incercat deoarece lor le place alt gen de jocuri Masini (Forza Horizon,Nfs etc..) Seriile de Gta ceva cu mai multa actiune nu doar o batalie cu carti :/ Si sa nu crezi dar jocurile pe care le propui tu nu le incearca nimeni ,eu le incerc pe toate dar nu are rost sa las un comment cu Multumesc,e super! doar pentru +1.
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » El este fondatorul !
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » Redfucker e seful nostru !
Imagine
Imagine
Imagine

Re: Gwent discutii

#6
:T/C: Inactiv.
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » El este fondatorul !
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » Redfucker e seful nostru !
Imagine
Imagine
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Discutii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron