[Film] Deadpool

#1
Nume Film: Deadpool
Descriere: Supranumit "mercenarul cu gură mare", Deadpool obține, în urma unui experiment militar care dorea să redea abilitatea de regenerare rapidă a lui Wolverine, puteri incredibile (invulnerabilitatea la puteri telepatice și telekinezice, rezistența la droguri și toxine, dar și prelungirea vieții grație puterilor de refacere ale organismului său). Acestea vin, însă, și cu unele inconveniente: instabilitatea psihică și un fizic desfigurat.
An aparitie: 2016
Genul: Actiune Sf Aventuri Thriller
Actori (Minim 2): Ryan Reynolds si Ed Skrein
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=gtTfd6tISfw
Nota IMDb: 8.1
Nota personala: 10
Propria parere: S-a conturat perfect personalitatea lui Deadpool, fiecare actor si-a jucat super rolul, adica nu am simtit chestii de genu "ala nu joaca bine, ce naiba face ala acolo", nu mai zic de 4th wall, actiunea 10/10 si nu se prea observa ca se foloseste cgi.
Un villian acceptabil pentru bugetul mic la care se tot refera Deadpool in film gen "in casa asta locuiti doar voi sau nu au fost destui bani pentru alti actori".
Nu mai dau spoiler dar Ryan Reynolds s-a nascut pentru rolul asta
Imagine

Re: [Film] Deadpool

#3
L-am vazut acum mult timp :-? , dar stiu sigur ca m-a facut sa rad.. are unele momente bune. Actiunea e buna, merita vazut.
OFFTOPIC:
Mi-am facut si poza cu unul imbracat in deadpool la comic-con 2016 :>
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Film] Deadpool

#4
Nu stiu de ce nu m a lasat masca. adica ma asteptam sa ma uimeasca, sa fie wow. si când acolo am plecat de la cinema de parca as fi vazut un film de actiune casual cu jason statham.
E original scenariul , in sesnul ca deadpool e facut original, dar doar am ras putin si atat. e genul de film la care te uiti ca sa razi ca un idiot :) ca nu ai altceva mai bun de facut. si nu , nu am invatat nimic interesant din acest film. daca nu ai altceva mai bun de facut, si iti plac glumele de ... tot ... da, va recomand acest film. daca sunteti oameni cu asteptari si vreti sa va surprinda un film, sa va invete ceva interesant, mai bine citit o carte .
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Filme”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori