Re: [Reclamatie] Designeri

#12
Uitati-va pe ce motiv mi-a inchis acum cererea. Cica, nu am mai dat UP. Dar cererile altor membrii se pot rezolva in 5 minute ;) . DE VREME CE AI FACUT CERERE DE DESIGNER ESTI OBLIGAT DE CATRE REGULAMENT SA REZOLVI TOATE CEWRERILE CARE RESPECTA CERINTELE IN DECURSUL A 48H. Indiferent daca ma suporti sau nu ;) . Daca ai ceva personal cu mine las-o in zona "PERSONAL", nu o baga in "PROFESIONAL", ca pana la urma s-ar presupune ca esti membru vechi in staff, cu vechime, atunci comporta-te ca atare, ReaDyX. Intentionat nu mi-a rezolvat cererea. Dar repet, indiferent ca suporti pe unii sau nu, din momentul in care ai apasat pe butonul "TRIMITE" si ai postat cererea de designer ti-ai sumat obligatia de a raspunde la TOATE cererile care respecta cerintele in decursul a 48h. Uitati dovada ca el, nu pot sa spun tot grupul, el face ce vrea nu ce trebuie sa faca. Ca de obicei :)) . Cererea mea a fost deschisa de 4 zile si nu a avut timp sa raspunda la ea, cererea altora de o zi au fost deschise si a putut raspunde. Si nu sunt singurul care a mai patit asa, uitati-va numai prin sectiunea respectiva ;) . Regulamentul ala nu a fost pus ca sa facem ce vrem noi ci ca sa fie respectat. Daca un Manager Resurse trebuie sa posteze 5 resurse pe zi ca asa spune regulamentul iar daca nu sa intre in absenta, cred ca si un Designer trebuie sa raspunda in 48 de ore, altfel sa intre in absenta. Nu cred ca Cristi o facut regulamentele alea acolo pentru +1 ca sa ne putem face noi de cap, sa facem ce vrem. In viata nu faci ce vrei ca sa-ti mearga bine, ci faci ce trebuie sa faci ;) .
Imagine

Re: [Reclamatie] Designeri

#13
1. Eu ier am revenit din absenta
2. Poate ca nu vrea nimeni sa iti raspunda la cerere
3. Poate nu te agreeaza designerii si de aia nu iti raspund
4. Daca la tine asta e un render calumea http://imgur.com/a/vA4Oe,te rog sa
scoti tu renderul din background si sa mi-l dai ca dupa iti fac ce vrei.
Niciodata nu a fost sa nu fac o lucrare pe render daca acesta este calumea.
16. ,,UP" se poate da o data la 24 de ore.Cine nu respecta regula,risca sa i se fie trimisa cererea la ,,Cereri rezolvate"! .
Cerere deschisa pe 2 dec.,up dat pe 4 dec.,T/C dat pe 6 dec.
Cand ai facut cererea am fost in absenta,iar dupa ce ai dat tu up am revenit,ti-am mai explicat odata si iti mai explic inca odata,
dar daca esti prost nu pot sa fac nimic,unde nu e nici Dumnezeu nu cere,si ti-am zis cand o sa pui un render calumea POATE
o sa iti raspund,nu sunt obligat sa iti fac tie,daca nu ti-am facut tie asta nu inseamna ca nu imi fac treaba,cum ai zis si tu,azi a
fost facuta o cerere,azi am rezolvat-o,tu ai zis cu gura ta asta,deci rezulta ca totusi imi fac treaba,daca sunt designer nu inseamna ca
sunt la "porunca" ta sa fac cand vrei,cum vrei si unde vrei tu.
Edit: uite ca nu am vrut sa iti fac cererea,nu ma poti obliga nici tu nici regulam,entul nici nimeni,doar pentru ca nu am raspuns al o cerere,atat timp cat imi fac treaba,tu nu ai nici un drept sa imi zici mie ca is obligat sa iti fac tie ce vrei,pana la urma esti un "dute vino",te sufla si vantul..
Ultima oară modificat Mar Dec 06, 2016 9:46 pm de către ReaDyX, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Re: [Reclamatie] Designeri

#14
1. Eu ier am revenit din absenta
2. Poate ca nu vrea nimeni sa iti raspunda la cerere
3. Poate nu te agreeaza designerii si de aia nu iti raspund
4. Daca la tine asta e un render calumea http://imgur.com/a/vA4Oe,te rog sa
scoti tu renderul din background si sa mi-l dai ca dupa iti fac ce vrei.
Niciodata nu a fost sa nu fac o lucrare pe render daca acesta este calumea.
16. ,,UP" se poate da o data la 24 de ore.Cine nu respecta regula,risca sa i se fie trimisa cererea la ,,Cereri rezolvate"! .
Cerere deschisa pe 2 dec.,up dat pe 4 dec.,T/C dat pe 6 dec.
Cand ai facut cererea am fost in absenta,iar dupa ce ai dat tu up am revenit,ti-am mai explicat odata si iti mai explic inca odata,
dar daca esti prost nu pot sa fac nimic,unde nu e nici Dumnezeu nu cere,si ti-am zis cand o sa pui un render calumea POATE
o sa iti raspund,nu sunt obligat sa iti fac tie,daca nu ti-am facut tie asta nu inseamna ca nu imi fac treaba,cum ai zis si tu,azi a
fost facuta o cerere,azi am rezolvat-o,tu ai zis cu gura ta asta,deci rezulta ca totusi imi fac treaba,daca sunt designer nu inseamna ca
sunt la "porunca" ta sa fac cand vrei,cum vrei si unde vrei tu.
Da ba. Zice acolo ca-s ogbligat sa dau UP la fiecare 24 de ore? Daca nu am cerut T/C inseamna ca inca mai vreau semnatura aia. Treaba ta e sa rezolvi toate cererile care respecta cerintele, nu cele pe care le selectezi tu ;) . Nu te vad albastru sau rosu sa-ti permiti sa selectezi cereri. Si nu, nu la "porunca" mea ci la "porunca" regulamentului. El iti spune ca trebuie sa le faci in 48h, tot el iti spune ca trebuie sa le faci pe toate care respecta cerinta. Nu dupa cum vrei tu. Nici un Manager Resurse nu posteaza cat vrea si cum vrea, are o limita si un model de respectat. ;) No, tot asa ai si tu o limita de respectat ;) . In 5 dec ai spus ca cu o zi inainte(adica 4 dec) ai iesit din absenta. Ultimul meu "UP" a fost pe data de 4 dec, exact ziua in care TU ai iesit din absenta. Din data de 4 pana azi ai avut timp destul sa o rezolvi ;) .

In plus, cum sa fie "CERERE REZOLVATA" cand nici nu am avut ce alege?! :-j Deja cauti motive ;) . Si lasa-ma cu textele cum ca nu-i bun renderul, ati lucrat pe stock-uri si mai rele, care mai erau si LQ, numa zic ;) .

EDIT: Nu am spus niciodata ca-s bun in PhotoShop. De ce sa-mi fac eu avatarul? Asa sa si-l faca fiecare si sa stergem grupul "Designeri". Pentru asta s-a facut grupul. In plus, daca era vorba de render cum tot ziceti voi, in atatea zile trebuia sa dati T/C pe motiv ca nu-i bun sau sa-mi dati PM sau ceva de genul. Dar nu ati facut nimic de genul asta ;) . Deci renderul nu-i o scuza pentru ca e clar ca nu v-a deranjat. Daca te deranja stock-ul trebuia sa dai T/C pe acest motiv sau sa-mi spui macar sa aleg altul, dar nici atat nu ai facut, asa ca asta nu-i o scuza.
Legat de MR, da posteaza unde vor, dar nu posteaza CE VOR, nu fac CE VOR.
Ultima oară modificat Mar Dec 06, 2016 11:14 pm de către Sardonyx, modificat 1 dată în total.
Imagine

Re: [Reclamatie] Designeri

#15
DE VREME CE AI FACUT CERERE DE DESIGNER ESTI OBLIGAT DE CATRE REGULAMENT SA REZOLVI TOATE CEWRERILE CARE RESPECTA CERINTELE IN DECURSUL A 48H


Poate, doar ca mie nu imi pasa, eu rezolv cererile decat daca-mi si place renderul/stockul, cum am zis eu nu lucrez in obligatie si in nici un caz nu voi lucrea pe ceva ce nu imi place, daca voi face asta voi lucra din scarba si dupa tot eu voi fi cel rau. Daca nu-ti convine zile si administratorilor sau spunele sa citeasca ce am zis apoi sa ma dea afara, nu-mi pasa daca le convine cum sunt raman daca nu ma pot da afara.
Privesc prostia omeneasca din umbra ca Ryuk!
Fara remuscari amputez ca un diclonius.
Imagine

Re: [Reclamatie] Designeri

#16
Si daca s.ar accepta cererea ce se rezolva? Nu vor mai fi designeri -> design le forum 0 :-j
Daca tot ai dat exemplu pe MR : cum designerii rezolva cereri la alegere si ei posteaza UNDE VOR.
Nimic bun nu iese din reclamatia asta
:CONTRA:
Imagine

Re: [Reclamatie] Designeri

#17
Lua-v-ar dracu de neciopliti ce sunteti. Cine dracu v-a dat voie sa faceti chat aici ? =))
Pentru o simpla cerere ati ajuns sa face-ti din țânțar armăsar.
Sardonyx, ce te-ai apucat ? Să faci +1 =)). Știi că este o vorbă: că dacă vrei bine, ți-l faci cu mâna ta, nu aștepți din partea altora. Așa și în cazul tău,, dacă te crezi "supăr dizainăr" fă-ți singur avatarul, nu aștepa să-ți facă alții și apoi să-i scuipi în față.

Re: [Reclamatie] Designeri

#18
In primul rand, nu am ce sa va fac voua, celor care ati fost plecati si ati revenit de atatea ori pe forumul asta, iar mereu cu grad, desi nu este corect fata de cei care au muncit. Iar pentru asta inteleg ura altora pe tine, in acest caz nu am ce face si nu le pot zice nimic pentru ca si eu as fi la fel, si voi ati fi la fel. Este normal o data ce iti faci o imagine proasta, sa o mai repari cu una buna. Dupa atatea plecari si veniri, e normal sa fii putin "refuzat" in aceasta comunitate. Gasesti tu modalitate sa le recastigi increderea. Bafta.

Iar voi, designerii, rezolvati cererile respectand atat regulamentul de la cereri cat si cel de la adunarea designerilor. Aveti voie sa va selectati ce creatii faceti, dar de acum incolo macar spuneti ca nu va convine acel stock/render si nu lucrati ca sa vada ca ati vazut cererea si va dati interesul, chiar daca nu rezolvati cererea (sa nu devina o obisnuinta asta).
Un designer trebuie sa raspunda in timp de 48 ore la cerere(cu exceptia celor absenti).
Iar legat de faptul ca nimeni nu va obliga sa faceti cererile, da, aveti dreptate, dar o data ce aveti grad, aveti si niste responsabilitati, iar asta mi se pare normal. Nu eu am vrut sa-ti dau gradul, tu l-ai vrut, nimeni nu-ti da grad daca nu vrei, asa ca te conformi regulamentului o data ce tu ai vrut asta.

1.1 Prin înregistrarea unui membru pe acest forum, indica faptul ca s-a angajat sa respecte acest regulament.


Asta-i regulamentul, o data ce ai venit pe forumul asta, te angajezi sa respecti tot ce spune regulamentul si conducerea comunitatii.

Reclamatie respinsa.


Iar ca sa nu fie doar in avantajul designerilor ca nu ii sanctionez pentru ceva ce oricum nu au facut, ai dreptul, Andy, sa faci inca o cerere, iar de data asta cum trebuie.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae
Încuiat

Înapoi la “Reclamatii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori