Cum sa iti faci stik-ul bootable pentru Windows.

#1
Nume Tutorial: Este in descriere.
Descriere: Pentru cei care nu stiau ca windous-ul poate fi pus si pe stik(Minim 4 Gb) voi incerca sa va arat cat de explicit se poate.
Download: -
Autor: -
Sursa (Link-ul oficial): http://www.wintobootic.com/#
Propria parere: Este foarte util atunci cand nu ai timpul sau resursele necesare de-a face un cd/dvd cu windows
Tutorialul: In primul rand descarcati WiNtoBootic, linkul este pus mai sus la sursa,va fi in format rar. Extrageti din el intr-un folder separat.Apoi descarcati o versiune de windows care o folositi.

Pasul 1: Download WinToBootic
Imagine
Pasul 2: Dezarhivati in folderul facut pentru program.
Imagine
Pasul 3: Deschideti WinToBootic exe. dar sa aveti stik-ul bagat deja in Pc. Aveti grija sa fie gol stik-ul. Bifati quick format. Apoi dati " do it! ". Acest lucru va face ca stik-ul vostru sa devina bootable.
Imagine
Pasul 4: Adaugarea windows-ului dorit. Eu am 2 versiuni de windows 7 de 32bit si de 64bit. Voi puneti cea care este utila pentru pc-ul vostru (P.s Merge si pentru windows mai vechi este acelasi lucru)
Imagine
Pasul 5: Tineti primul clik pe iconita si trageti pana la program, apoi apasati iar "do it!". O sa asteptati in decurs de 5 minute pana se finalizeaza operatiunea.
Imagine
Pasul 6: Verificati dupa terminare,daca a reusit operatiunea, scoateti stik-ul din pc apoi bagatil iar. Va trebuie sa va apara asa.
Imagine
Imagine
Pasul 7: Restart P.c intrati in boot-menu, selectati ca first boot sa plece de pe usb,restul e istorie,este la fel ca si cum ai instala cu un Cd/DvD.
Imagine

[Tutorial IT] Instlalare windows 10 pe stick

#2
Aici aveti si o varianta video
https://www.youtube.com/watch?v=SfejJFXtVVE
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Tutoriale IT”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori