[Film]The Great Wall (2016)

#1
Nume Film:The Great Wall
Descriere: http://imgur.com/a/bHzZz Încă de pe vremea dinastiei Song, se purtau lupte sângeroase atât în numele zeilor sau al lăcomiei, cât şi al dorinţei nemărginite de putere şi prosperitate. Însă în timp ce unii luptau, alţii puneau cărămidă peste cărămidă pentru a construi Marele Zid Chinezesc, format din nenumărate ziduri şi fortificaţii, dintre care multe erau paralele între ele. Dar deşi Marele Zid a fost conceput iniţial ca mijloc de prevenire a invaziei nomade barbare în Imperiul Chinez, o trupă de elită descoperă o nouă ipoteză, potrivit căreia Zidul ar fi avut de fapt menirea de a ţine la distanţă o rasă de creaturi străvechi.
An aparitie:2016-2017
Genul:Actiune, Aventura, Fantastic, Mister.
Actori (Minim 2):Matt Damon(William), Pedro Pascal(Tovar), Tian Jing(Comandant Lin)
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=USRFL4SQefI
Nota IMDb:6.4/10
Nota personala:9/10
Propria parere:Este un film foarte frumos, nu vorbesc de 3D, este bestial, va las pe voi sa descoperiti.
Imagine

Re: [Film]The Great Wall (2016)

#2
Film destul de slab. da efectele 3d sunt bune. coloana sonora e decenta compusa de ramin djawadi. dar in rest poveste? multe clisee si chestii in care crezi ca personajele au venit doar ca sa si ia banii si sa plece.Trebuie sa recunosc ca scenele pe calculator arata bestial. 6/10 un film nu e complet doar pentru efecte am mai vazut pana si rogue one star wars ce avut efecte super si nu l am scos din 7/10 asta ar fi meritat 5. isi merita nota pe imdb.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Filme”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator