un nou procesor o noua oportunitate

#1
Cu totii care sunteti gaimări vă uitați din când in când pe ce a mai scos intel(nu merge virgula ca am dat cu pumnul in tastatura si nu mai gasesc tasta) asa ca ati auzit de fenomenalul inte pentium dual corel g4440.
Din ce am auzit si eu vreau sa fac un topic aici si sa va prezint de ce acest procesor este foarte bun.
1. Pretul este foarte mic ajunge undeva la 260 lei
2. Are performanta unui i3 6400 cu mici diferente de frecventză
3. Suporta ramii mai noi deci il puteti adauga la orice configuratie noua.
4. Din ce am vazut are o placa video integrată 510 hd ce ruleaza cs go cu totul la low 720 p undeva la 100 fps
5. GTA 5 cu o placa video buna de 4 gb scoate 50 fucking fps pe HIGH

Analizând ce am mentionat eu mai sus acum nu va trebui sa va precipitati ca nu aveti bani de procesor sa dati 800 lei pe un i5 sunt procesoare ce ruleaza la un buget mic destul de bine

Astept raspunsurile voastre care oricum nu vor apărea din lipsă de interes. multumesc
Ultima oară modificat Mar Feb 14, 2017 1:17 pm de către AlexManelistu €, modificat 1 dată în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: un nou procesor o noua oportunitate

#3
citez cateva reviewuri de pe pc garage in caz ca vreti sa aflati mai multe
Pro:
-cel mai bun procesor in pretul lui
-performante neasteptate
-skylake,deci puteti oricand sa il inlocuiti cu un procesor i3,i5,i7 din seria 6000
-ruleaza excelent alaturi de un rx 460 si 4gb de ram,pe o placa de baza msi h110m pro-d
Performante in jocuri 1920x1080 alaturi de
RX 460,4GB RAM 2133MHz
Minecraft : ~200 FPS cu setari max,16 chunkuri
CSGO: ~150-200 FPS cu setari max
GTA V : 40-50 FPS
Contra:
-nimic momentan
Pro:
Este un procesor foarte bun si rapid, la un pret foarte avantajos. La acest pret nu exista unul mai bun de la Intel. Este un prcesor foarte bun si pentru gaming, am jucat pe el GTA V detalii normal cu 30fps constant.
Contra:
Nimic contra.
Singurul dezavantaj este ca daca vrei sa treci pe el iti trebuie un socket 1151 la placa de baza. daca nu ai e cazul sa iti faci un upgrade
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: un nou procesor o noua oportunitate

#4
citez cateva reviewuri de pe pc garage in caz ca vreti sa aflati mai multe
Pro:
-cel mai bun procesor in pretul lui
-performante neasteptate
-skylake,deci puteti oricand sa il inlocuiti cu un procesor i3,i5,i7 din seria 6000
-ruleaza excelent alaturi de un rx 460 si 4gb de ram,pe o placa de baza msi h110m pro-d
Performante in jocuri 1920x1080 alaturi de
RX 460,4GB RAM 2133MHz
Minecraft : ~200 FPS cu setari max,16 chunkuri
CSGO: ~150-200 FPS cu setari max
GTA V : 40-50 FPS
Contra:
-nimic momentan
Pro:
Este un procesor foarte bun si rapid, la un pret foarte avantajos. La acest pret nu exista unul mai bun de la Intel. Este un prcesor foarte bun si pentru gaming, am jucat pe el GTA V detalii normal cu 30fps constant.
Contra:
Nimic contra.
Singurul dezavantaj este ca daca vrei sa treci pe el iti trebuie un socket 1151 la placa de baza. daca nu ai e cazul sa iti faci un upgrade
Pai imi iau alta placa de baza pe ddr4 2133 pe socket 1151
Moderator Global. Europacs

Contact:
1.Y!M: hd.funnyboy@yahoo.com
2.Skype : ronelo82
3.PM pe forum : NoXy
Imagine
Imagine
<3 w/ Maffw
Imagine

Înapoi la “Hardware”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator