[Tutorial IT] Reinstalare windows 10 fara stick,dvd,iso

#1
Nume Tutorial:[Tutorial IT] Instalare windows 10 fara stick sau dvd si fara sa descarcati windowsul de pe internet. practic instalare Windows fara Windows :))
Descriere: cum sa instalati Windows 10 fara stick sau dvd si fara sa fie nevoie sa l luati de pe net, avand in vedere ca il aveti ca sistem de operare curent si doriti o noua instalare
Download:
Autor: MyComputerMan IT Support Services desi nu e primul care a descoperit
Sursa (Link-ul oficial): Propria parere: Tutorialul este video, numai ca este adaptat si scris de mine, dupa ce am vazut acel video.
Tutorialul:

Windows 10 are capacitatea de a se instala de la 0 fara a fi nevoie de un stick sau dvd, aceasta instalare se mai numeste si resetare. are acelasi efect ca si o instalare noua.
Pentru a face aceasta operatiune, pur si simplu va duceti in meniul start, apasati power off(en) sau alimentare(ro). Inainte sa apasati pe power off, tineti apasat pe shift, apoi alegeti tot tinand apasat pe shift, restart.
Dupa ce windowsul se va restarta,

Imagine
Imagine


va va intreba cum doriti aceasta resetare(instalare) clean, sau alegeti sa mai opriti cateva fisiere (din partitia c) si operatiunea se va desfarusa întocmai ca o instalare de pe stick.


Imagine
Ultima oară modificat Mar Ian 24, 2017 10:56 pm de către AlexManelistu €, modificat 1 dată în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: [Tutorial IT] Instalare windows 10 fara stick,dvd,iso

#3
Merge daca ai deja Windows 10 instalat, adica de pe el lucrezi, deci iti trebuie sa ai Windows 10 o data instalat si dupa nu mai :D. nu ti mai trebuie nici un dvd.
asta de fapt nu se numeste propriu zis instalare, ci resetare, dar tinand cont ca instalezi sistemul de operare ca sa l cureti de virusi, poti apela mai cu usurinta la solutia asta.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Tutoriale IT”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator