Antivirus favorit? ce e recomandat sa folositi.

#1
Antivirusul a decazut de la un timp,. nu se mai foloseste ca inainte pentru orice, si nu se mai descarca si se instaleaza in orice pc, acum multi nici nu folosesc. Aceasta decadere a softwarelor de antivirus a facut ca unele firme precum BitDefender romania sa dea si licente gratis, pe 6 luni. totusi, cati dintre voi sunteti constienti de factorii de risc pe care ii aveti când nu aveti un antivirus instalat . si cat de bine va protejeaza uin antivirus pc ul, tinand cont ca in ultimul timp orice antivirus consuma multe resurse.
Eu recent am inceput sa nu mai folosesc orice antivirus, deoarece multe program software faceau exact acelasi lucru , si consumau multe resurse. m am interesat pe internet si am vazut ca cel mai bine e sa folosesti malware anti bytes, deoarece sunt unele atacuri malware pe care antivirusul normal nu e asa de eficient. am auzit de asemenea ca in ultimul timp si Windows defender de al Windows 10 a primit upgrade considerabil si acel antivirus apara destul de bine.
Din experienta mea, recomand malware annti bytes, nu consuma mult, si e ok pentru ce doriti. e free, si il puteti tine trial 30 de zile in care vi se va scana in timp real :)
De ce recomand:? pentru ca singura problema ce am avut o cu virusii au fost malware, si am avut nevoie doar de el. când intri pe site uri neprotejate e singurul program de care ai nevoie.

voi ce credeti? nu am folosit un articol dezvoltat.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Antivirus favorit? ce e recomandat sa folositi.

#2
Eu folosesc bitdefender licentiat. Am avut o problema cu ransomware si dupa ce a trebuit sa-mi formatez hardul, am cumparat o licenta de bitdefender.
In plus fata de acesta, folosesc Malware Bytes.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: Antivirus favorit? ce e recomandat sa folositi.

#3
am folosit si eu BitDefender, dar nicio diferenta fata de malware bytes, plus ca el consuma multe resurse, intr adevar, daca primesti o licenta gratuita e bun de folosit.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Software”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator